.

קורס הסמכת מטפלי אייפק - שלב 1

.

כאן תוכלו לתמוך במיזם חברתי חשוב ולהרוויח!

קורס זה משווק במסגרת החנות האינטרנטית של המיזם החברתי "רפואה שלמה - עידן חדש ברפואה".

בעלי הקורסים בחנות זו תורמים מקום אחד בכל קורס לטובת קידום המיזם החברתי החשוב שישפיע על הבריאות של כולנו. הראשון שרוכש קורס נהנה מהנחה של 40% ויתרת סכום הרכישה מועברת לתמיכה במיזם. המיזם מנוהל באמצעות חברה לתועלת הציבור הרשומה כמוסד ללא כוונת רווח בשם "שירותי בריאות משולבים בע"מ (חל"צ)".

הנהלת המיזם מודה לבעלי הקורסים אשר בחרו לתמוך במיזם ולתרום מקומות בקורסים שלהם. עם זאת עלינו להדגיש כי האחריות המלאה על התכנים המתפרסמים בדף זה וכן על הקורסים עצמם היא בידי בעלי הקורסים.

 

רועי וטל לוטן, חברי הנהלת "רפואה שלמה - עידן חדש ברפואה

שיטת אייפק

שיטת אייפק פותחה כתוצאה משילוב של ידע וכלים טיפוליים, אותם איחדו לכלל שיטה מסודרת ד"ר אורי קניג, פסיכולוג ישראלי מלוס אנג'לס, ועדי שאנן, מאסטר ברפואה סינית מישראל. את הסדנה הראשונה ללימוד השיטה קיימו השניים בשנת 1998, ומאז הולכת השיטה ומתפתחת, מתייעלת ומתפשטת. כיום ישנם בישראל מאות מטפלי אייפק פעילים.

מה זה אייפק?

בבסיס טיפול אייפק עומדת התפיסה ההוליסטית, לפיה האדם הוא מערכת רב-רובדית, שבה קיימת זרימה מתמדת של אנרגיה בין כל חלקיה - גוף, נפש ונשמה.

לפיכך, בעיה גופנית עלולה להיות תוצאה של חוסר איזון רגשי ובעיה רגשית עלולה להיות תוצאה של חוסר איזון גופני.

בגישה הטיפולית מיושמים רעיונות וטכניקות מתחומים כגון: רפואה סינית, קינסיולוגיה יישומית, רפואה הודית, רפואה קבלית, פסיכולוגיה, Neuro-Emotional Technique, דמיון מודרך, NAET, איזון צ'אקרות, פרחי באך, ועוד - על מנת ליצור ניקוי ושינוי, דרך הרובד האנרגטי, של תכנים ברמת הגוף, הלא-מודע ותת-המודע של המטופל.

על פי תפיסת אייפק, רגישות יתר (אלרגיה), היא תגובה (חיסונית) מיותרת או מוגזמת של הגוף, למפגש עם גורם כלשהו, רגשי או פיזי (אלרגן), שהגוף מזהה כמסוכן.
יכולה להיות רגישות לכל דבר תחת השמש, כולל השמש עצמה.
רגישויות אלה משפיעות על בריאותנו בדרכים שונות ומגוונות, הרבה מעבר מהמקובל לחשוב. כמעט כל תסמין או מחלה עלולים לנבוע מרגישות-יתר או מאלרגיה.
בטיפול ™IPEC (פיזי) ניתן לבטל רגישויות אלה, הפיזיות והנפשיות, ובכך לשפר את בריאותו של המטופל באופן דרמטי, בזמן קצר יחסית, ולאורך זמן.

בטיפול אייפק באלרגיות - משתנה התפיסה השגויה של הגוף לגבי הגורם אליו מתייחס הטיפול, כך שלא יגיב עוד לגורם שטופל. במקביל להתקדמות התהליך הטיפולי – הולכים התסמינים ונעלמים.

טיפול אייפק רגשי - מאפשר שחרור יעיל מטראומות, אמונות מגבילות ומטענים רגשיים מיותרים כגון: פחדים, כעסים, דימוי עצמי נמוך, חרדה, אשמה, בושה, הכחשה וכדומה. טיפול זה יעיל, לפיכך, גם במצבים של דיכאון, מתח נפשי, חרדה אקוטית או כרונית, פוביות, בעיות אכילה, התנהגות כפייתית, קשיים בלימודים, הפרעות ריכוז וזיכרון ועוד. הטיפול תורם גם להעלאת המודעות, הערך האישי ויכולת הבחירה החופשית.

שיטת ™IPEC מהווה כלי ממדרגה ראשונה לצמיחה והתפתחות אישית.

הדרך שלנו לאבחן (muscle test) מבחן שריר

מבחן השרירים הוא כלי הערכה טיפולי המבוסס על עקרונות הקיניסיולוגיה היישומית (Applied kinesiology) והביו-אנרגיה, ועל ההבנה שלכל גורם ביקום יש שדה אנרגטי ייחודי. שדה זה מגיב ומשתנה כאשר האדם בא במגע עם גורמים שונים ומושפע גם ממחשבות ומרגשות. את השדה הזה ניתן "למדוד" בעזרת מבחן השרירים - הקינסיולוגיה.ישות האדם - גוף ונפש, היא מערכת אחת בעלת זרימה אנרגטית בין חלקיה השונים. חסימה / חולשה בזרימת האנרגיה, שבאה לידי ביטוי בסימפטומים כלשהם, תתבטא גם בהיחלשותו של מתח שריר מייצג, הנבחן במבחן-שרירים. במהלך ההערכה, המטפל בוחן את מתח שריר זרועו של המטופל אל מול חומרים, מחשבות, רגשות, ורעיונות, החשודים כיוצרי חסימה אנרגטית וכגורמים לפיכך למגוון סימפטומים פיסיים, אלרגיות ומחלות פסיכוסומטיות. מבחן השרירים בודק את השינוי האנרגטי בגוף על ידי בדיקת מתח/טונוס (חזק/חלש) של שרירים שונים בגוף בתגובה להפעלת לחץ קל על השריר. בשיטת אייפק משתמשים לרוב בשריר הזרוע, שנמצא כנוח וכמתאים ביותר. שיטה זו מאפשרת הערכה מלאה לגבי מצב בריאותו, הפיזית והנפשית, של המטופל, הגורמים השונים למצבו, ודרכי הטיפול המועדפות. כמו כן ניתן לקבל אינדיקציות מהימנות לגבי מידת הצלחתם של הטיפולים שבוצעו.

.

הבודק נעזר בקודים שונים, המקובלים על כלל המטפלים בקינסיולוגיה, ומתבטאים בנקודות שונות בגוף (נקודות רפלקס). השימוש בקודים אלה מאפשר קבלת מידע באופן מהיר ומיידי, לגבי מצבם של האיברים השונים בגוף, מצב הנוזלים בגוף, קיומם של פולשנים, מצב זרימת האנרגיות השונות ועוד. השימוש במבחן שרירים מצריך נייטרליות ואובייקטיביות מצד המטפל. יכולת הנבנית מהכשרה איכותית ואימון מתמשך. ד"ר George Goodhart, כירופרקטור, הציג לראשונה את מבחן השרירים בשנות השישים של המאה העשרים, ובעקבותיו הופיעו מטפלים מתחומים שונים, כירופרקטורים, רופאים סיניים, הומיאופתים ופסיכולוגים אשר הרחיבו את היריעה היישומית של כלי זה, ופיתחו שיטות טיפול כאייפק, מח אחד, מגע בריאות ועוד. בשנים האחרונות ניכרת האצה מתמדת בשימוש במבחן השרירים. יותר ויותר מטפלים משתמשים בשיטה זו, מאחר שהם מזהים את הפוטנציאל הרב הגלום בה. מבחן השרירים מהווה כלי אבחון מרכזי בשיטת אייפק. כל החלטה שנלקחת בתהליך הטיפולי מתבססת על מבחן השרירים.

התהליך הטיפולי

אייפק מתכנתת ומנקה...

 

בטיפול הפיזי (נטרול אלרגיות) אנו יוצרים חשיפה מבוקרת לתדר של האלרגן, כאשר המטופל אוחז בידו בקבוקון, המייצג את האלרגן, ובו זמנית, בטיפול אנרגטי, יוצרים תנועה וזרימת אנרגיה לאורך המרידיאנים (ערוצי זרימת האנרגיה) בגוף.


הגוף מקבל מידע של זרימה אנרגטית בזמן חשיפה לחומר הבעייתי (מצב הפוך לחסימה האנרגטית שהתבטאה במבחן השרירים), ומשנה את הזיכרון השלילי של מערכת החיסון לגורם זה. השינוי האנרגטי מתבטא מיד במבחן השרירים אך דרוש זמן נוסף, עד 25 שעות, ושימוש חד פעמי באחת או יותר מאחת עשרה תמיסות הומיאופתיות, שתוכננו לתמיכה בטיפול מסוג זה, כדי שהשינוי יהפוך לקבוע. בזמן זה מתבקש המטופל למלא אחר הוראות הימנעות שונות, שיבטיחו את הטמעת הטיפול ברבדים השונים - פיזי, כימי, חשמלי, מנטאלי, רגשי ורוחני.

 

בדרך זו "מלמד" טיפול אייפק את המח, שהאלרגן שטופל איננו מסוכן לגוף ושאין צורך להתגונן מפניו. בעקבות זאת מפסיק המוח לשסות את מערכת החיסון באותו אלרגן, וכך הוא מפסיק להיות אלרגן, הופך ידידותי לגוף, והתגובה האלרגית מפסיקה להופיע. לרוב מספיק טיפול אחד לכל אלרגן. במקרים רבים מטפלים במספר גורמים בבת אחת.

בשיטת אייפק ניתן לטפל ביעילות גם בפולשים חיצוניים - נגיפים, חיידקים, פטריות וטפילים.

 

בטיפול אייפק רגשי מתבצעת הערכה, דרך מבחן השרירים, לאיתור אמונות, מחשבות ורגשות שליליים, ומתבררים המחסומים הרגשיים, שהודחקו לתת המודע, אך פועלים בתוך הגוף ומתבטאים בתסמינים פסיכוסומאטיים או בפחדים, חרדות, טראומות, קונפליקטים, כעסים, דיכאונות, דימוי עצמי נמוך, ועוד.


בזכות הדיוק המתאפשר מהשמוש במבחן השרירים, אנו משתמשים באופן מיטבי בידע ובטכניקות טיפוליות מרפואה סינית, קינסיולוגיה יישומית, הומיאופתיה, דמיון מודרך, EFT, TAT, נועם הנוכחות, אנרגיית טאכיון, איזון צא'קרות, פרחי באך, ועוד - על מנת ליצור ניקוי ושינוי אנרגטי של תכנים לקויים ומשבשים ברמת תת-המודע והלא-מודע של המטופל. בעקבות ה"ניקוי" האנרגטי מגיעים שינויים גם ברמות הפיזיות ונוצר תהליך החלמה.

התוצאה -

שחרור יעיל ומהיר מפחדים, חרדות, כעסים, טראומות ומצבים רגשיים לא פתורים, ביטול תסמינים פסיכוסומאטיים, העלאת המודעות העצמית ויכולת הבחירה החופשית.

מה נלמד בקורס?

שיטת אייפק - מבוא, הצגת מרכיבי השיטה, הכלים, השימושים.
אנרגיה, כוחה של המילה, רמות המודעות, סוגי הזיכרון ועוד.

מבחן השרירים - הדרך לדבר עם תת-המודע, לאבחן ולקבל החלטות.
לימוד הטכניקה, עקרונות, צורת חשיבה, פרוטוקול, מגבלות, קוטביות.
שימושים וקבלת החלטות אישיות ובתוך המשפחה. שימוש במתווך. מבחן שריר עצמי.

טיפול אקוטי פיזי: נלמד להרגיע מצבים פיזיים-אקוטיים כמו: תגובה אלרגית, כאב, התחלה של שפעת ועוד...
טיפול אקוטי רגשי: נלמד איך אנחנו מרגיעים פחדים וחרדות, ומחזירים לאיזון רגשי.

חיזוק 4 מרידיאנים חשובים

תרגולים - ישולבו בכל המפגשים. בנוסף, יש לתרגל בין מפגש למפגש.

מבנה ומועדי הקורסים:

5 מפגשים, 20 שעות 

תל-אביב:

איסרליש 22, מרכז יסוד, תל אביב
קומה 3, חניה חינם בבניין (להביא את הפתקית להחתמה)
 

המועד יפורסם בקרוב

כרכור:

רחוב העשור 6 כרכור 

המועד יפורסם בקרוב

ניתן להשאיר פרטים בטופס בתחתית הדף כדי לקבל הודעה על מועדים נוספים.

אודותינו:

עדי שאנן m.sc

עדי שאנן מייסד שיטת אייפק, מפתח, מטפל ומורה בכיר בשיטה. (משנת 1997)

מטפל ומרצה משנת 1986.

בוגר שיאצו ורפלקסולוגיה.

מאסטר ברפואה סינית מסורתית מאוניברסיטת SAMRA בקליפורניה.

מטפל מוסמך בשיטת NAET.

סיגל שאנן

מייסדת משותפת של שיטת אייפק.
מטפלת אייפק בכירה (1998) מוסמכת ברפואה סינית (מדיסין 1997)
מורה בשיטת אייפק.
מטפלת חכמה ורגישה, שתרמה רבות ובאופנים רבים לפיתוחה של שיטת אייפק בעשרים השנים האחרונות.
בעלת התמחות מיוחדת באפשור תהליכי שינוי עמוקים ודרך טיפול יחודית ויעילה במיוחד בעבודה עם ילדים, נשים ומשפחות.

המלצות:

מטפלת אייפק מאשדוד

למדתי אצלך אייפק ומאז חיי השתנו וממשיכים להשתנות - לטובה!

אייפק הפך להיות העבודה שלי, התחביב שלי, הכלי איתו אני עוזרת לבני משפחתי ודרך הצמיחה האישית שלי במשעול החיים.

כבר בהיותי תלמידה תוך כדי תרגול שדרבנת אותנו לעשות, טיפלתי במקרים שהיו נראים כגדולים מידי למידותי. אך בעזרת יעוצך הצמוד ראיתי תוצאות מדהימות בסיעתא דשמיא.
הבאת לקורס: למידה מסודרת, רמת לימודים גבוהה, אוירה נעימה ומורים נוספים מהשורה הראשונה של מטפלי אייפק בארץ.

גם האסיסטנציה (הסטאז') אצלך בקליניקה היתה בונוס עשיר ומעשיר!

בכל יום אני מודה לה' על שזכיתי להכיר את האייפק ולעסוק בו. ולך אני מודה על שהיית השליח הנאמן להעביר אלי את המתנה הזו- ששמה אייפק!

תודה רבה

מלכי אוברלנדר
054-8421274

אפילו התינוק שלי מיישם...

רחלי מכרמיאל

כבוד המורה שלי, עדי שאנן, שלום וברכה!
אני רוצה לספר מעט מהחוויות שיש לי מאז שהתחלתי ללמוד "אייפק".
לפני מספר שנים התחתנתי וניסיתי לעבוד בעבודות, שבהן למדתי והתמחיתי בתור מורה וגננת, כשראיתי שזה לא מקומי, ניסיתי עוד כל מיני סוגים שונים של עבודה, כמספר השנים כך מספר סוגי העבודה שהחלפתי. הרגשתי שלא מיציתי את עצמי בשום מקום וכלום לא מתאים לי. חיפשתי רעיון חדש ללמוד, משהו שבעזרת ד' יפרנס את משפחתי. יום אחד, כשהייתי באזור המרכז צצה לי מול העיניים מודעה קטנה על לימודי "אייפק".
הכרתי את שם והמקצוע, וחשבתי לתומי שאולי זה בשבילי, אבל היה לי ברור שזה לא יהיה מעשי מכל מיני בחינות שמסביב: כלכלית נסיעות וכו'.
להפתעתי, מאז שהתחלתי לחשוב על העניין, זה נעשה יותר ויותר אקטואלי ופתאום נרשמתי והתחלתי להגיע ללימודים. הבלתי יאמן קרה! במהלך הלימודים נהניתי מכל שיעור יותר ויותר והרגשתי החמצה גדולה על כל שיעור שהפסדתי!
החומר היה ברור, מעניין וקל לביצוע!

היום, כשגמרתי את הקורס והתחלתי לעבוד, יש לי, ברוך ד', סיפוק גדול וחוויה מיוחדת, שאני שליחה משמיים לעזור לאנשים!
במיוחד כשאני מיישמת זאת גם על משפחתי!

תודה רבה!
ושמן השמיים ימשיכו לסייע לנו.

רחלי פרידמן,
כרמיאל.
052-7640239

נ.ב.

התינוק שלי, בן שנה ורבע, התחיל להתאמן על מבדק שריר...
לראות ולצחוק.

מכתב ממילי

מטופלת שהחלימה והפכה למטפלת!

שלום רב,

שמי מילי ואני מטופלת IPEC חופשיה ושמחה מאז ספטמבר 2009.

ב- 1994 אובחנתי כחולה במחלה כרונית - Ulcerative Colitis (קוליטיס - דלקת המעי הגס). במשך השנים ניסיתי טיפולים שונים, קונבנציונליים ואלטרנטיביים, אך לא מצאתי שום הקלה או הטבה.

ביוני 2009 הייתי בשפל המדרגה. אמא לשלושה ילדים קטנים, שלא יכולה לזוז ולתפקד. שלשלתי 15 פעם ביום והחיים שלי היו מלאי כאב בכל שעות היום.

ביאושי כי רב, בהמלצת חברה טובה, הגעתי לאבחון אצל עדי שאנן בפרדס חנה. עדי אבחן אותי במדויק, ידע להגיד מהם סיכויי ההחלמה ולהפנות אותי להמשך טיפול לאשתו סיגל, שהיתה, לפי דעתו, המטפלת המתאימה לי ביותר.

התחלתי טיפולים אצל סיגל שאנן ואחרי 2 טיפולים בלבד הפסקתי לשלשל!

אחרי חודשיים לא כאבה לי הבטן בכלל!

המשכתי בטיפולים, ש"ניקו" עוד ועוד גורמים, פיזיים ורגשיים, שגרמו לסבל הרב אותו חוויתי משך שנים רבות ומצאתי את עצמי חיה ומתפקדת בלי לחץ ובלי חשש מהכאב ומהריצה הבאה לשירותים.

השינוי בחיי הוא כה גדול וניכר, שהחלטתי ללמוד את השיטה. אני לומדת אצל עדי וסיגל בקורס המדהים בפרדס חנה ואני מקווה להיות מטפלת נהדרת ולהיות מסוגלת לתת לאחרים את שקיבלתי אני.

אני חייבת את איכות חיי וחיי משפחתי לעדי, על אבחון מדויק ולסיגל על טיפול, ליווי, מסירות, כישרון והעצמה בדרך לריפוי.

תודה רבה לכם! 

מילי לוי צדוק
קרית אונו

לשאלות ויצירת קשר מוזמנים לפנות ל:

 עדי שאנן בטלפון 050-7937512

סיגל שאנן בטלפון 050-7937513

עלויות:

עלות רגילה: 

1500 ₪ (בהרשמה מוקדמת עד ה-1/1/20)

1700 ₪ בהרשמה רגילה

עלות מיוחדת לרוכש/ת הראשונ/ה בכל קורס: 1020 ש"ח בלבד!

-ניתן לחלק לתשלומים-

לתשלום

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.